PODLAHY LINORADO
MeisterWerke Schulte
V našem atelieru si můžete vybrat ze širokého sortimentu dřevěných, laminátových, korkových a marmoleových podlahových krytin.
logo
LINORADO
základní informace o produktu
PŘÍRODNÍ LINOLEUM - LINORADO (MARMOLEUM)

pictPřírodní linoleum nebo-li Linorado či Marmoleum je materiál, který si vybírají mnozí architekti a interiéroví designéři. V případě dobré péče o tento materiál je jeho životnost i několik desítek let. Tento materiál silný 2 až 3,2 mm, je elastický a má dobré izolační schopnosti. Je charakterizován vysokou pevností, snáší vysoké zatížení, odolává ohni, je antistatický a antibakteriální. Z hlediska užití je možné linoleum aplikovat téměř bez omezení. Linorado je dostatečně tvrdé, ale přitom pružné, takže dobře působí na pohybové ústrojí člověka. Používá se v domácnostech, v komerčních prostorách i ve zdravotnických zařízeních. Probarvená vrstva je homogenní až na podklad, což zaručuje i při dlouhodobém zatížení a nepříliš šetrném zacházení stále stejnou barevnost. Díky přírodnímu složení je zaručena jeho zdravotní nezávadnost a je tedy ideální podlahou pro alergiky, astmatiky, oddělení nemocnic, školy, školky, domovy pro seniory, lázně či ubytovací a stravovací prostory. V dnešní době se opět linoleum stává trendem a je velmi žádané. Přírodní linoleum blahodárně působí na astmatiky, protože uvolňuje lněný olej.

Jako novinka posledních let se vyrábí plovoucí Click linoleum. Jedná se o klasické přírodní linoleum při výrobě nalepené na dřevovláknitou desku a zespodu opatřené korkovou protihlukovou podložkou. Tato skladba umožňuje rychlejší pokládku s menšími nároky na kvalitu podkladu a s možností rozebrání v případě mechanického poškození. Také usnadňuje barevnou kombinaci různých barev. Dodává se v obdelníkovém i čtvercovém provedení, což umožňuje vytváření zajímavých barevných vzorů.

SLOŽENÍ PŘÍRODNÍHO LINOLEA
Marmoleum (přírodní linoleum) je 100% přírodní produkt, je biologicky odbouratelné a nenarušuje životní prostředí. Marmoleum® je vyráběno z obnovitelných přírodních materiálů jakými jsou: lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, přírodní pigmenty.
LNĚNÝ OLEJ
Lněný olej, je získáván lisováním lněných semínek a je nejdůležitejěší surovinou při výrobě linolea. Během let se lněný olej používal mnoha způsoby, od vaření až po léčení dýchacího ústrojí. Jeho léčivé vlastnosti přinášeli rychlou úlevu lidem trpícím nachlazení nebo dušností.
DŘEVITÁ MOUČKA
Dřevitá moučka je používána pro svoji unikátní schopnost vázat na sebe pigmenty, dodávající našim linoleovým produktům jejich nádherné barvy a zajišťující jejich dlouhotrvající barevnou stálost
PRYSKYŘICE
Pryskyřice, je získávána z borovic jako pojidlo linolea. Společně s lněným olejem dává pryskyřice linoleu jeho jedinečnou kombinaci síly a flexibility.
VÁPENEC
Velmi jemně mletý vápenec se používá k vytvoření nezaměnitelné struktury linolea.
PIGMENTY
Ekologicky šetrné pigmenty propůjčují nádherné a živoucí barvy těmto linoleím aniž by zatěžovaly životní prostředí nezpečnými prvky jakými jsou olovo a kadmium.